To co znajduje się na dnie tego jeziora, jest po prostu przerażające! Płetwonurek udostępnił nagranie z jednego z polskich zbiorników


.

W okolicach Malborka w gminie Sztum znajduje się zbiornik wodny pokaźnych rozmiarów. Nazywa się – jak można się domyślić – jezioro Sztumskie. Niedawno na facebookowym profilu miasta i gminy Sztum opublikowane zostało niezwykłe nagranie. Jego autorem jest płetwonurek Bartłomiej Balbuza, który od lat zapuszcza się na głębokie wody zbiornika, aby kontynuować swoją bohaterską misję.

Udostępnione wideo wzbudziło wiele emocji wśród oglądających je internautów. Film został wyświetlony już ponad 30 000 razy i wszyscy komentujący są zgodni co do jednego: „ludzie są okropni”. O co jednak w ogóle chodzi?

Pan Bartłomiej od lat opiekuje się jeziorem Sztumskim. Kiedy tylko zapuścił się na głęboką wodę po raz pierwszy, od razu poczuł swoje powołanie. Wtedy też uświadomił sobie, że jezioro jest w fatalnym stanie i trzeba coś z tym zrobić. Na jego dnie zalegało mnóstwo śmieci, a bezinteresowny płetwonurek postanowił podjąć się uprzątnięcia zalegających tam odpadków.

Mimo wciąż dokładanych starań i pomocy ze strony kolegi, pan Bartłomiej nie jest w stanie w krótkim czasie posprzątać całego dna. Ostatnio udostępnił krótki film, na którym przedstawia najbardziej zanieczyszczone fragmenty zbiornika.

Co znajduje się na dnie jeziora Sztumskiego? Dosłownie wszystko! Możemy natrafić tam na stare akumulatory, butelki, plastikowe torebki a nawet stary kosz na makulaturę. Zobaczcie zresztą sami:

Co kryje dno jeziora?

Płetwonurek Bartłomiej Balbuza, który angażuje się w czyszczenie dna Jeziora Sztumskiego nakręcił taki film.

Publiée par Miasto i Gmina Sztum sur Lundi 1 juillet 2019

.